FİLTRE
Özellik Filtreleme
Cinsiyet Bilgi
Yükleniyor..
Spor Dalı Bilgi
Yükleniyor..
Teknoloji Bilgi
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı Bilgi
Yükleniyor..
SEÇİMLER
74 Ürün
$filtreler$ ile 74 Product
  Sayfa:1/3  Ürün Sayısı:74 

CONVERSE

Converse markası, Malden Massachusetts isimli bir Amerikan eyaletinde kurulmuştur. Marquis Mills Converse tarafından, 1908 yılında Converse Rubber Shoe Company’ i ile ticaret hayatına başlayan marka, ilk dönemde kauçuk ayakkabılar üretmektedir.

1910 yılında büyümeye devam eden Converse, genç Marguis Mills sayesinde; çocuk ve tüm cinsiyet gruplarına yönelik kışlık ayakkabılar ile üretmeye başladı. Her geçen gün büyümeye devam eden firma, bir adım daha ileri atarak basketbol ayakkabıları üretmeye başlar. 1971 yılında tasarladığı The All Star isimli ilk basketbol ayakkabısının tanıtımı için, tanınmış basketbolcu Charles Hollis Taylor yani ünlü Chuck Taylor ile anlaştı.

1921 yılında, bu anlaşma sonrasında Converse, The All Star Chuck Taylor basketbol ayakkabısı ile kültürel bir ikon haline geldi. 1936 yılında NBA ’in kurulması ile ligin en popüler ayakkabısı haline geldi. Başarılı ticaret hayatında, hızlı bir şekilde yükselen marka, 1974 yılında One Star modeli ile pazarda yerini aldı. Kısa kesimli bilek yapısı ile basketbol alanında üretilen ayakkabı, sonrasında kaykay sporcuları ve sörfçülerin vazgeçilmezleri arasında yer aldı.

1996 yılında ise Chuck Taylor modeli, performans ayakkabısı olarak kullanılmaya başlandı ve çok kısa süre içerisinde ciddi bir satış rakamına ulaşmasının ardından çizgisini hiç bozmadan, kalitesinden ödün vermeden yoluna devam etti. 2005 yılında, Miami Heat'in ünlü basketbol oyuncusu Dwyane Wade ile 7 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Wade 1.3 ve Wade Mid modellerinden sonra Wade 2, 2007 yılında ise Wade 3 modeli ile sınırların ötesinde bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Uluslararası başarılarını da yok sayamayacağımız Converse markası, 2008 yılında 100. Yılını kutladı.

Günümüzde hala ayrı bir kullanıcı kitlesi bulunan Converse markası, ülkemizde de uzun yıllardır kullanıcıları ile buluşmaya devam ediyor. Stil sahibi ve rahatlığı ön planda tutanların tercihi Converse markası, kendine özgü cool tarzıyla yaz, kış ayağınızdan çıkartmak istemeyeceğiniz ayakkabı modeli olmayı başarıyor.

Günlük kullanım için üretilen, hafif tabanları ile yokmuşçasına bir his yaşatan Converse alternatiflerini, kargo bedeli ödemeden internet sitemize üye olarak ya da Telesipariş hattımız ile iletişim kurarak satın alabilirsiniz.

Yeni neslin trendine hemen uyum sağlayan marka; ilginç desenleri ve rengârenk modelleri ile bu sezonda yoğun talep gören ürünler arasında yer alıyor. Türkiye’ nin ilk spor online alışveriş sitesi olan Korayspor.com ‘da; yeni sezon Converse Ayakkabı seçeneklerini bulabilir, tamamı %100 orijinal olan ürünlerimizden hemen sipariş verebilirsiniz.

 

daha fazla gösterdaha az göster