FİLTRE
SEÇİMLER
0 Ürün
$filtreler$ ile 0 Product

  Aradığınız kriterlereuygun ürün bulunamadı.

  Anasayfaya Dön

  SCHOLL

  Scholl markası; 1907 yılında Dr. William Mathias Scholl tarafından kurulmuştur. Küçük bir ayakkabı mağazasında çalışan William, o kadar çok ayak şikayeti alıyordu ki insanın anatomik yapısında ayağın önemini merak ettiğinden, ayak anatomisi ve fizyolojisini öğrenmek için tıp fakültesine başladı.

  Doktor olmasından kısa bir süre sonra, o zamana göre ayak tabanını desteklemek ve rahatlatmak için ayakkabılara yerleştirilen bir taban olarak, devrimsel bir ürün olan Foot-Eazer’ ı icat etti ve patentini aldı. Alanında hızla ilerleyen William Scholl, 1912 yılında Illinois Ayak Hastalıkları ve Ortopedi Üniversitesini kurdu.

  1920’li yıllarda Scholl, ayak anatomisi bakımı için tasarlanmış ilk ayakkabı serisini sundu. 1930’larda şişmiş bilekler ve varisli damarların rahatlaması için sıkıştırma çorabını icat etti. 1940’lı yıllarda ise Dr. Scholl tabanları üretildi ve pazarlandı, bu tabanlar kısa süre sonra şirketin en çok satan ürünü olacaktı.

  Gelişmesine ara vermeden devam eden şirket; 1960 yıllarında anatomik olarak tasarlanmış, kayın ağacı ayak tabanı ile geliştirilmiş ve ayaklarla her adımda uyum gösteren kendi sandalet modellerini piyasa sürdü ve uluslararası bir başarıya imza attı.

  1968 yılında, William Scholl 86 yaşındayken hayatını kaybetti. Kurucunun insan sağlığına adadığı hayatı boyunca verdiği çabayı devam ettiren firma, şu anda hala dünya çapında insanların ayak bakımlarıyla ilgilenmeye adamış durumda. 2008 yılında; İtalyan tasarımcılar tarafından tasarlanan yeni ayak giyim serisini sunan firma günümüzde de hala, ayaklara hak ettikleri bakımı sunarak insanların sağlık, konfor ve refahını geliştirmek için çabalamaktadır.

  Kadın, Erkek ve Unisex cinsiyet gruplarına özel farklı tasarımlar yapan Scholl markası; Günlük kullanıma entegre edilen ve yaşamı kolaylaştırmak adına ürettiği ayak sağlığı ürünleri ile alanında en üst sırada yer almaya devam ediyor.

  Scholl markasının; Ayakkabı Deodorantı, Anti Perspirant Sprey, Kadın Jel Tabanlık, Erkek Jel Tabanlık gibi pek çok ayak bakımı ve sağlığı üzerine tasarlanmış, insanların günlük aktivitelerine destek olma amacı güden ürün gruplarını, korayspor.com online mağazamızdan sipariş edebilirsiniz.

  Telesiparişleriniz için 0850 520 02 05 numaramızı arayabilirsiniz. Online mağazamıza üye değilseniz üye olarak, üye iseniz üyeliğinize giriş yaparak sipariş verebilirsiniz. Korayspor.com sayfamız üzerinden, sistem güncellenmesi yapılmadığı veya sistem bakım çalışması yapılmadığı sürece 7 gün 24 saat sipariş verebilirsiniz.

  Unutmayın; Korayspor, dünya standartlarında mağazacılık ve hizmet anlayışıyla sunulmaktadır ve bünyesindeki dünya markalarını, binlerce müşterisine güvenle ulaştırmıştır.

  daha fazla gösterdaha az göster